Uszkodzone płetwy Poecilia reticulata akwariowe rybki gatunki

April 17, 2011

Publikacja z działu akwariowe rybki gatunki, od jakiegoś okresu mam komplikacje w mym zbiorniku z rybkami akwariowymi. Akwarystykom zajmuje się pare miechów, mam akwarium o wielkości 120l, posiadam w nim akwariowe ryby takie jak mieczyki, gupiki, danio malabarskie, glonojady , kosiarki oraz skalary. Właśnie od paru dni ktoś obgryza gupikom samcom ogony, z przykrością muszę stwierdzić pewien już mi zdechł. Pewnego razu czytałem iż razbory klinowe są zdatne do podgryzani ryb akwariowych z dużymi ogonkami.

Lecz chwileczkę wszakże w zbiorniku trzymam także inne formy rybek akwariowych, przypuszczalnie gupikom ogonki obgryzają skalary toż są to ryby akwariowe dosyć masywne, to też może być ich podejście na uzyskiwanie jedzenia np. jak brzanki sumatrzańskie możliwe jest jeszcze że dodatkowo danio malabarskie obgryzają płetwy gupikom, bowiem toć razbory są z zasady pokojowymi rybkami. Same ryby akwariowe gupiki nawet same se obgryzają ogonki jak są głodne. I z owego wynika iż zapewne będę musiał przekształcić obsadę zbiornika bo nie będę miał żadnego gupika w zbiorniku. Akwarystyka jest także sztukom kompromisu.

Akwariowe rybki gatunki Trichogaster trichopterus badanie płci
Pasjonaci młodzi trzymają akwariowe ryby Trichogaster trichopterus i nie mają żadnego zrozumienia jak odróżnić jakie z nich jest samcem a które samicą.

Wydaje im się iż hodują akwariowe ryby danego gatunku są tej samej płci, dlatego że mają ryby w zbiorniku od początku swego zbiornika i akwariowe ryby nie podjęły budowy gniazda. Lecz wszak rybki w baniaku możemy trzymać nawet 14 lat, jeżeli nie skonstruujemy im akuratnych warunków w baniaku do tarła to nie rozpoczną tworzyć gniazda, i przecie nie rozpoczną tarła. To jednakże nie są akwariowe ryby głupki, iż możliwe jest ich rozmnożenie w słoju, co jest wyraźnie zakazane. Powracając do wątku, samce gurami mają zaostrzone płetwy, ogonową i grzbietową a samica zaokrąglone, jednakże rozgraniczenie możliwe jest u ryb akwariowych lekko starszych.

Bojownik akwariowe rybki gatunki produkuje bąbelki na nawierzchni baniaka
Posiadam baniak o wielkości 60 litrów, i od paru dni jestem właścicielem rybki akwariowej Betta splendens, zaciekawiło mnie jego postępowanie gdyż konstruuje on z pęcherzyków powietrza gniazdo w koncie baniaka wśród roślin pływających.

W zbiorniku ryba akwariowa ta jest wyłącznym rezydentem, frapowałem się czy jest to naturalne postępowanie ryby, a może mam psuć mu te gniazda z pęcherzyków czy może jednak je zostawić. Niewątpliwie jak bym mu zakupił akwariowe ryby samice bojownika w przybliżeniu 4-6 sztuk, w takim razie bez wątpienia był by raczej rad z owej sprawy bojownik, jeżeli nie masz właściwych warunków i nie bardzo chcesz posiadać młode rybki akwariowe, to najprawidłowiej zostawić go samego, i nie dokupujmy mu samiczek. Akwariowe ryby samce bojowników konstruują ów gniazda z pęcherzyków o jakich mowa, jednakże ty w tym momencie to aktualnie wiesz. Później założyłem dwa akwaria z bojownikami, i sposób bycia te ryby akwariowe odwzorowują jednakowo.

Akwariowe rybki gatunki Betta splendens z obsadą różnych rybek
Nie kiedy pasjonaci frapują się czy zdołają w jednym baniaku trzymać Betta splendens wspólnie z pozostałymi typami rybek akwarystycznych w tym poście postaram się na to odpowiedzieć.

Trzymam Betta splendens oraz pozostałe akwariowe ryby w tym samym baniaku są to neonki, mieczyki, kiryski i jak do tej pory nie miałem żadnych kłopotów, do czasu jak nabyłam parkę pielęgnic kakadu, jednakże ów formy rybek akwarystycznych z przykrością muszę stwierdzić nie zaakceptowały się, ucierpiał na tym bojownik, bowiem samczyk kakadu obskubał płetwę ogonową Betta splendens, jednak całe szczęście płetwa odrosła, a bojownik trapił samiczką. Dlatego musiałem rozłączyć pielęgniczki z niniejszego zbiornika. A z resztą pozostałych odmian rybek akwarystycznych nie mam pojęcia jak na przykład może się zachować bojownik dlatego że nie posiadam doświadczenia z pielęgnowania z innym rodzajami. Odmienne źródła podają iż, z bojownikami istnieje taka analogia iż samczyki mają odrębne temperamenty w wypadku owego rodzaju rybek akwarystycznych. Spokojniejsze są samczyki bojownika z tych przeklętych plastikowych pojemników.

A akwariowe rybki gatunki samczyki bojownika nabyte od jakiegoś hodowcy lub z baniaka sklepowego są w stanie okazywać więcej agresji. Wiec jest wówczas sprawa trafu jakiego nabędziemy samczyka. Jak mówią prawdopodobny jest jeszcze spięcie między prątnikami, dlatego że są to prętniki ryby akwariowe żarliwie terytorialne, a skutkiem tego bojownik jako iż jest także tak jak i one rybą labiryntową może dochodzić do spięć pomiędzy nimi.

Post categories

No blog categories

Post archives

No blog archives